החיים שלנו

החיים שלנו היום מלאים בשפע מכל טוב , הטכנולוגיה הגיעה לשיאה , אין כמעט דבר שאין באפשרותנו להשיג ובכל זאת אנחנו משולים לחברה שאיבדה את דרכה

כבר אין לנו ערכי מוסר , אין חוקים , אין קודי התנהגות הכל מותר הכל אפשרי בלחיצת כפתור.

ובכל זאת אנחנו מתקשים , מבולבלים , לא יודעים לאן פנינו מועדות, אנחנו כמו עדר שתעה בשדה שיש בו שפע של תבואה , האסם מלא אבל העדר לא יודע מה לעשות איתו.

החברה שלנו היום בנוייה על ערכים של דאגה לעצמי , לנוחיותי , ממה עוד אני יכול להפיק תועלת כדי שלי יהיה יותר טוב ?, אנחנו מונעים מאגו טהור אנחנו לא מסתכלים ימינה ושמאלה לראות מה יש מסביבנו אלא רק קדימה לראות מה עוד אפשר לגרוף, לקחת ותמיד זה על חשבון האחר.

הגענו לכזה מצב שאפילו ששואלים אותנו , את הילדים , מה אתם רוצים מהחיים? מה הטעם בחיים? אין לנו תשובה חד משמעית כי יש הכל ואין כלום.

האמת היא שגם רובנו כל כך עסוקים במרוץ החיים שאנחנו אפילו לא עוצרים לשאול את השאלה הכל כך חשובה הזו: למה כל זה? מה הטעם בחיים? מה מהות החיים? למה בכלל הגענו לכאן? למה אנחנו צריכים את כל זה?

בידינו הפתרון לבעיה אך כמו שציינו כל אחד לעצמו , וכל אחד מפחד ולא רוצה לצאת מאיזור הנוחות שלו למען האחרים , כי למה לי? מה זה יתן לי? העיסוק באגו מעוור אותנו וגורם לנו להתכנס בקונכיה של עצמינו , ממש כמו תולעת שחיה בתוך הצנון ולא יודעת שיש עולם שלם מחוצה לצנון הקטן.

חכמת הקבלה מלמדת אותנו שהפתרון בידיים שלנו אם רק נצא רגע מעצמינו.

אנחנו מקושרים במערכת גלובלית אחת! כיום גם אם תשאלו פיזיקאים , מדענים הם יגידו לכם אותו הדבר.

אפקט הפרפר זה לא סלוגן , זו המציאות .

ההבנה שכל מה שאני עושה בחיי משפיע אפילו על הצד השני של העולם זו ההבנה הבסיסית שעלינו לרכוש, הבנה כזו היא פתח לסוף מעשה במחשבה תחילה שלימדו אותנו כל הילדות רק מהיבט שונה.

חכמת הקבלה מסבירה לנו שכאשר כל אחד מאיתנו יחשוב על טובת הכלל , על המערכת השלמה , לא יהיו יותר סכסוכים, מלחמות , איך זה קשור אתם שואלים? תחשבו על מכונה או על גופנו אנו , אם כל איבר היה חושב רק על תועלת עצמו, איך אתם חושבים שהגוף שלנו היה מתפקד? צודקים , הוא לא היה מתפקד , לפחות לא בצורה נכונה.

כך גם אנחנו ברגע שכל אחד יחשוב על טובת כלל המערכת ,היינו מחוץ לעצמו , יראה את התמונה השלמה , המערכת תפעל בהרמוניה , וכשיש הרמוניה , מה הטעם להלחם, להתווכח , לריב? הרי כולם מרוויחים וכולם מאושרים.

פנטזיה אתם אומרים? לא , זו לא פנטזיה , אני לא אומרת שהדבר הוא פשוט אבל אני זוכרת שלימדו אותי שדווקא מהקשיים צומחים.

אז מה נותר לנו לעשות? פשוט לראות מחוצה לנו בתור התחלה , להבין שטובתנו האישית נמצאת דווקא מחוצה לנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *