ימי הולדת

מאז שהגעתי אל קבלה לעם ירדה בעיני החשיבות של ימי הולדת, כמו של כל דבר שקשור מדי לגוף בעולם הגשמי הזה. אבל עדיין אני חוגגת. עוגות יומולדת הפכו בשנים האחרונות להיות ממש יצירות אומנות. לא תמיד הטעם יהיה מדהים, אבל אין ספק שעוגה מצופה בבצק סוכר צבעוני או עם הדפס סוכר תיראה מרשימה ביותר ותלווה בחיוכים רבים כאשר תוגש במסיבת יום הולדת. 

כשביתי הודיעה לי לאחרונה שביום ההולדת היא רוצה עוגה עם סמי הכבאי, התחלתי להסתכל בתמונות באינטרנט. את הרשת הציפו תמונות של עוגות מרשימות בצורה של יופיטר, הכבאית של סמי הכבאי, הן היו כל כך משכנעות שאם לא הייתי יודעת שהן עוגות, בטח הייתי חושבת שזהו צעצוע שילד היומולדת קיבל במתנה.

זכורות לי גם כמה עוגות מרשימות שפגשתי באופן אישי במסיבות יום הולדת, כמו עוגה מהממת ביופיה בצורה של המספר 8 לכבוד יום הולדת שמונה, כולה עטופה בצק סוכר ורוד עם עיטורי קצפת ושלל שוקולדים מסוגים שונים לקישוט. ומהעבר השני עוגה מצחיקה בצורה של בית מכשפות עם גג כחול שכל מי שאכל ממנה השפתיים שלו נצבעו בכחול ונראו מכשפתיות למדיי.

ובכל זאת, להגיד שהעוגות האלו היו טעימות אני לא ממש יכולה. האמת שמרוב מתוק לא יכולתי לאכול יותר משני ביסים, וגם המחשבה על החומרים השונים שמרכיבים את הצבעוניות הזאת די עוררה בי חלחלה.

בכל זאת במבחן הטעם עדיין מנצחות עוגות השוקולד עם הסוכריות הצבעוניות הפושטיות, ואם תוסיפו מעט עיטורי קצפת, אבל לא יותר מידי, תתקבל עוגה שכל אורח ישמח לאכול ולסיים מהצלחת.

אז אמנם בהתחלה עלה גם בי הרצון  לפסל קצת בבצק סוכר וליצור לביתי האהובה עוגת יומולדת חגיגית במיוחד, אבל לאחר מחשבה נוספת החלטתי להישאר בכל זאת עם הטעם הנוסטלגי של עוגת שוקולד רגילה. את סמי הכבאי אצרף כנראה כבובה לא אכילה לקישוט.. על זה אמרו חכמינו:"אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בתוכו", וגם שמעתי שכדאי תמיד שהאדם יבדוק במה הוא משקיע את זמנו ומרצו, ונראה לי שבאמת חבל על הזמן היקר. צורות מבצק סוכר אפשר גם לקנות כבר מוכן. אולי עוד שנתיים אחליט לעשות עוגות אחרות לגמרי.