מה מקור המחלות?

אין לך עשב מלמטה שאין מעליו מלאך מלמעלה שמכה אותו ואומר לו גדל

מה מקור המחלות?
מה מקור המלחמות?
מה מקור כל הקילקולים שאנו עדים להם ביחסי אנוש?

מקור כל הרעות הללו ואחרות בדרך בה אנו תופסים את המציאות. עוד מספרת החכמה שתפיסתנו את המציאות מוגבלת, מצויה תחת מסך או וילון או צעיף המפריד ביננו לבין תפיסת המציאות האמיתית. כל עוד שאנו תופסים את המציאות מבעד לצעיפים הללו לא נוכל לראות ולהבין, ובמילה אחרת להשיג, את השורש או הסיבה לתופעות שאנו חווים בעולם הזה.

על פי חוק ענף ושורש, לכל ענף, כלומר לכל דבר או תופעה בעולם הזה שורש בעולם העליון. גם תכונותינו הגופניות, תכונות האופי שלנו, ההרגלים שלנו, הגורל שלנו, המחלות או האירועים בחיינו נובעים כולם ובקשר ישיר משורשם בעולם העליון. השורש לכל מה שקיים, הכוח היחיד ששולט בכל, הוא הבורא. כל פעולה, מחשבה, רצון, אירוע, תופעה, מהחלקיקים האלמנטריים יותר ועד לכוכבי הלכת הענקיים ביותר ועד לגלאקסיות שלמות- הכל ובכל הרמות מופעל ומנוהל על ידי כוח עליון מלמעלה! כוח זה מתפצל וכולל בתוכו המון כוחות ברמות שונות של דומם, צומח, חי ומדבר- כוחות פיסיים וביולוגיים ברמות שונות. הדרך היחידה להשיג באמת את מקור כל התופעות להם אנו עדים בעולמנו הוא לעלות מהענפים שבעולם הזה לשורשם, ל"שדרג" את תפיסת המציאות שלנו מעולם התוצאות לעולם הסיבות. החכמה נותנת לנו כלים לראות את העולם שלנו בצורה שקופה, ומאפשרת לנו לראות מאחורי כל אובייקט את הכוח שמנהל אותו ומביא אותו לידי פעולה.

אדם שמתחיל להשיג מתחיל להרגיש מאיפה באות המחשבות, הרצונות, מדוע מתרחש אירוע כזה או אחר. הוא מתחיל לראות שקיימת רשת של כוחות ומתחיל להבין כיצד רשת זו מארגנת בשבילנו את כל מה שמתרחש. הוא מבין שבכל רגע ורגע אנו נמצאים ב"תמונה" כלשהי שהכינו עבורנו ועיצבו עבורינו הכוחות הפועלים מאחורי המסך. כמו מפעיל בובות על חוטים יכול האדם המשיג לראות את החוטים, להזיז את הבובות ולנהל את ההצגה. רק מי שמתחיל ולו במקצת להשיג את רשת הכוחות יוכל להפוך שותף למעשה הבריאה ולשנות את גורלו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *